ПОШУК:

Вбивці, які не вбивали

ПУБЛІКАЦІЇ В ЗМІ

ЖУРНАЛІСТ ЛУКАНОВ І МЕДІА-ЦЕНТР "РОЗМАЙ" РОЗПОЧИНАЮТЬ ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ-РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО НЕЗАКОННО ЗАСУДЖЕНИХ

Київ. 4 квітня. УНІАН. Журналіст Юрій ЛУКАНОВ спільно з медіа-центром "Розмай", правозахисником Тетяною ЯБЛОНСЬКОЮ розпочинають творчий проект-розслідування під назвою "Вбивці, які не вбивали" щодо незаконно засуджених за тяжкі злочини осіб.
Про це Ю.ЛУКАНОВ повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.
За його словами, проблема невинно звинувачених у вбивстві людей стоїть в Україні дуже гостро. Як зауважив журналіст, завдяки "своїм публікаціям і співпраці із правозахисниками вдалося звільнити від незаслуженого покарання трьох осіб".
У свою чергу Т.ЯБЛОНСЬКА поінформувала про те, що через існування в нашій країні "гонитви за відсотками" розкриття злочинів, що становить 80-90 відсотків, чого немає в жодній розвиненій країні, приблизно 40 відсотків людей "призначаються злочинцями". Через те вона зауважила, що за рейтингом кількості в'язнів (на сьогодні в місцях позбавлення волі перебуває понад 150 тисяч осіб) Україна входить до першої десятки країн світу.
Крім того, за словами Т.ЯБЛОНСЬКОЇ, на те, що досить часто засуджуються невинні впливає також низький рівень підготовки слідчих, наявність так званого "корпоративізму", через який практично неможливо притягнути до відповідальності за порушення ні співробітників МВС, ні прокуратури, ні суддів.
Як зауважили автори проекту, першим у циклі розслідувань буде справа "пологівського маніяка" Сергія ТКАЧА, через якого було незаконно засуджено чимало інших людей.
Водночас, у ході своєї роботи автори проекту намагатимуться узагальнити "негативну корупційну практику міліції, прокуратури і суду, які часто мають злочинний інтерес, і свідомо садять за грати апріорі невинних людей, яких звинувачено у вбивстві". Разом з тим у циклі буде узагальнено досвід громадян у боротьбі за свої права, що дасть змогу іншим також плідно відстоювати свої інтереси.

УНІАН, 04.04.2008, 19:16
http://human-rights.unian.net/ukr/detail/187471


В УКРАИНЕ ЗАЩИТЯТ НЕВИННО ОСУЖДЕННЫХ ЗА УБИЙСТВО

В Украине стартовал проект в защиту прав невинно осужденных за убийство. В рамках проекта "Убийцы, которые не убивали" создут радиопередачи о людях, которых осудили за преступления, которых они не совершали.
Также на данную тему снимут документальный фильм и издадут книгу, собщил журналист и руководитель проекта Юрий Луканов.
"Инициаторы этого проекта неоднократно сталкивались с судьбами людей, которые были осуждены за убийство при отсутствии каких-либо доказательств и являлись совершенно невиновными", - пояснил Луканов.
По данным правозащитника Татьяны Яблонской Украина входит в первую десятку стран по количеству осужденных во всем мире.
"В развитых странах процент раскрытых дел не превышает 40-45%, а в Украине этот показатель составляет 80-90%", - отметила она.
По ее мнению, причиной огромного количества осужденныхе мнению, является "советский показатель процента раскрытых дел по отношению к количеству преступлений".

«24.ua», 04.04.08, 18:33
http://24.ua/news/show/id/37163.htm


10 КВІТНЯ СТАРТУЄ ПРОЕКТ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ РОЗСЛІДУВАНЬ «ВБИВЦІ, ЯКІ НЕ ВБИВАЛИ»

Журналіст Юрій Луканов та голова Медіа центру «Розмай» Вадим Кастеллі започаткували новий проект журналістських розслідувань «Вбивці, які не вбивали», присвячений проблемі невинно звинувачених і засуджених та узагальненню корупційної практики правоохоронних органів та судочинства. Про це йшлося 4 квітня на прес-конференції в УНІАНі.
Юрій Луканов наголосив, що організатори, готуючи проект, за допомогою журналістських матеріалів у рамках проекту «Гідна Україна» домоглися звільнення декількох невинно засуджених, що відбували покарання.
За словами Вадима Кастеллі, мета проекту - надати розголос справам безневинно засуджених, звернути увагу українського соціуму на цю проблему, а також розпочати комплексну медійну кампанію з розвінчання діяльності українського судочинства: «Журналістам треба писати, треба кричати про все те, що відбувається всупереч правам людей, всупереч демократії. Але якщо ми, дізнавшись про це, не будемо намагатися привернути увагу до цього питання, то хто тоді це робитиме?»
Проект впроваджуватиметься у декілька етапів, говорить пан Кастеллі: на першому етапі зібрані матеріали «адресно скидатимуть і на ЗМІ, і на державні органи, і на громадські організації», також готуватимуть радіопрограми, далі зніматимуть документальну стрічку, крім того, на основі зібраної інформації напишуть книгу. «І думаємо, що матеріали, які збере Юрко, які зберемо всі разом, будуть достатньо цікавими, щоб зробити з цього книжку. Тобто ми спробуємо підійти до цього як до комплексного медійного початку кампанії».
Водночас голова Медіа центру наголосив на фінансових проблемах, що наразі заважають почати зйомки документального фільму: «Скажу чесно - зараз на фільм ми ще не маємо фінансування, і навіть не дуже знаємо, до кого звертатися». Утім, він висловив сподівання, що кошти таки знайдуться.
За словами Юрія Луканова, проект стартує 10 квітня - саме тоді вийде в ефір перша радіопрограма на Національному радіо. Утім, публікації у пресі з'являться раніше - наразі організатори домовилися з газетою «День» та «Газетою по-українськи». Юрій Луканов висловив сподівання, що інші видання можуть зацікавитися проектом журналістських розслідувань.

Наталя Супрун
«Телекритика», 04.04.2008
http://www.telekritika.ua/news/2008-04-04/37654


ПРОЕКТ-РОЗСЛІДУВАННЯ ЩОДО НЕЗАКОННО ЗАСУДЖЕНИХ

Журналіст Юрій Луканов спільно з медіа-центром «Розмай» та правозахисником Тетяною Яблонською у рамках проекту сприяння громадянам у боротьбі проти корупції «Гідна Україна» розпочинають творчий проект-розслідування під назвою «Вбивці, які не вбивали» щодо незаконно засуджених за тяжкі злочини осіб. Про це Ю. Луканов повідомив вчора на прес-конференції в УНІАН. За його словами, проблема невинно звинувачених у вбивстві людей стоїть в Україні дуже гостро. Як зауважив журналіст, йому завдяки «своїм публікаціям і співпраці із правозахисниками вдалося звільнити від незаслуженого покарання трьох осіб».
У свою чергу, Т. Яблонська поінформувала про те, що через існування в нашій країні «гонитви за відсотками» розкриття злочинів (розкриття становить 80-90%), чого немає в жодній розвиненій країні, приблизно 40% людей «призначаються злочинцями». Через те, вона зауважила, що за рейтингом кількості в'язнів (на сьогодні в місцях позбавлення волі перебуває понад 150 тисяч осіб) Україна входить до першої десятки країн світу. Як зауважили автори проекту, першою в циклі розслідувань буде справа «пологівського маніяка» Сергія Ткача, через якого було незаконно засуджено чимало інших людей.

«День», №63, субота, 5.04.2008
http://www.day.kiev.ua/199483/


ЗЛОЧИНИ ПРОТИ ОСОБИ, ЯКІ СКОЮЮТЬ ПІД ЧАС РОЗСЛІДУВАННЯ ЗЛОЧИНІВ

Журналісти розслідуватимуть справи безневинно засуджених за вбивство

Медіа-центр «Розмай» і журналіст Юрій Луканов за участі правозахисника Тетяни Яблонської у рамках проекту сприяння громадян активній боротьбі проти корупції «Гідна Україна» починають цикл журналістських розслідувань «Вбивці, які не вбивали». Перше з цих розслідувань присвячене справам навколо так званого «пологівського маніяка». Десятиліттями чоловік на ім`я Сергій Ткач ґвалтував дівчат і молодих жінок, але засуджували зовсім інших людей. Як могло статися так, що міліція, прокуратура і суд замість того, щоб з'ясувати істину, відправляли з до в'язниці невинних громадян? З Іншого боку, ми намагатимемося простежити, щоб під «витівки» Ткача не списали злочин, котрий скоїв не він. Це та інші розслідування звучатимуть на хвилі національного радіо та з`являтимуться на шпальтах газет.
Попередній досвід розслідувань автора проекту і Медіа центру «Розмай» (спільних і окремо) свідчить про те, що проблема невинно звинувачених у вбивстві стоїть дуже гостро. Такі випадки мають не поодинокий характер, а являють собою систему. Завдяки своїм публікаціям і співпраці із правозахисниками нам вдалося звільнити від незаслуженого покарання несправедливо звинувачених у вбивстві, «витягти» двох осіб із в`язниці, а один був звільнений у залі суду. Ще по одній особі Верховний Суд скасував рішення регіонального суду і відправив справу на досудове розслідування. Є сподівання, що і цю особу звільнять з-за грат.
Але проблема потребує подальшого висвітлення і осмислення. Інформування громадян про наявність проблеми безневинно звинувачених і засуджених; викриття корупціонерів і розповідь про те, як боротися за свої права безневинно засудженим; узагальнення досвіду і озвучення його в ЗМІ сприятиме зміні атмосфери в суспільстві, породжуватиме настрої нетерпимості до корупційного порушення прав громадян. На наступному етапі проекту ми маємо намір написати сценарій і зняти за ним документальний фільм, а також - написати і видати книжку.
У циклі буде узагальнено негативну корупційну практику міліції, прокуратури і суду, які часто мають злочинний інтерес, і свідомо садять за грати апріорі невинних людей, яких звинувачено у вбивстві. Ми також узагальнимо досвід громадян у боротьбі за свої права, сприятиме створенню в країні атмосфери, яка дозволить громадянам не боятися відстоювати свої права всупереч ганебному явищу корупції. На наступному етапі ми сподіваємося зняти документальний фільм та написати книжку на цю тему.

Медіа-центр «Розмай» - це громадська організація. Основний вид діяльності - створення телевізійних та радіо програм соціального спрямування, проектів у сферах правозахисної діяльності, положення меншин, ЗМІ, соціальної та екологічної діяльності, та підвищення рівня громадської підтримки євро-інтеграційних та євроатлантичних ініціатив України. Остання значна робота - це десятисерійний документальний фільм Вадима Кастеллі «НАТО: свій чи чужий?», де Юрій Луканов виступив співавтором сценарію.

Юрій Луканов журналіст, автор безлічі статей на теми української внутрішньої і зовнішньої політики, правозахисної тематики. Автор книжок «Третій Президент. Політичний портрет Леоніда Кучми», «Козюльки», «Колода від Ющенка» - збірники політичних епіграм, «Європейський феєрверк» - дорожні нотатки після подорожі шістьма країнами Європи. Автор сценарію та продюсер кількох документальних фільмів, серед яких «Три любові Степана Бандери», «Хто ви є ,містер Джекі?».

Тетяна Яблонська, правозахисник, юрист-координатор програм Українсько-Американського Бюро захисту прав людини. Здійснює громадську адвокатуру у судах починаючи з 1994 року. У 2006 р. керівник групи моніторингу дотримання прав ув'язнених та засуджених осіб в Україні, за результатами якого було надруковано звіт.

Проект журналістських розслідувань «Вбивці, які не вбивали» здійснюється за підтримки проекту сприяння громадян активній боротьбі проти корупції «Гідна Україна».

«Тема», 4.04.08
http://www.tema.in.ua/article/3080.html

 
Україна, 01023, Київ, вул. Леоніда Первомайського 9А Тел/факс (380 44) 234 93 64, 234 84 02